Students of the Month

 

Belmont Hills Elementary School “STARS”

Kindergarten: Victoria Sauter, Nathan Gensbeaur, Landyn Wenig

First Grade: Lena Campbell, Rebecca Batten, Kennedy Markle, Max Camacho, Dylan McLaughlin

Second Grade: Max Zyberaj, Olya Deshko, Diane Neris

Third Grade: Kayla Perez, Timothy Robbins, Nicholas Bretzel

Fourth Grade: Frank Khokhar, Haniya Irfan, Jaden Wu, Mason Strother, Jonathan Quintero

Fifth Grade: Phillip Zolotaryov, Katherina Yurchenko, Erin Overlander-Lutz

Sixth Grade: Xavier Skinner, Andrew Golderer, Noah Fender, Yuri Uklonsky, Christopher Wiles

 

Cornwells Elementary School Students of the Month

Kindergarten: Weston Lee

First Grade: Lana McKnight

Second Grade: Jessica Bannister and Neev Patel

Third Grade: Dylan Hoesle

Fourth Grade: Jamie MacCorkle

Fifth Grade: Reese Sayers

Sixth Grade: Madison Deviato

 

Samuel K. Faust Elementary School Citizens of the Month

Kindergarten: Anthony Trerotola, Zimal Khan, Zayden Hall

First Grade: Louis Baldassarre, Sadie Cheung, Prabjeet Singh, Agustin Quintero Morales

Second Grade: Alexander Gray, Caleigh Dagar, Victoria Berzin, Stephanie Chanez

Third Grade: Salma Hamad, Jaslier Ulerio- Mena, Samraat Arora

Fourth Grade: Shiv Patel, Saul Alvarado Lopez, Alianna Rankins

Fifth Grade: Katie Salguero, Heclyann Santiago-Aponte, Ursula Wangira, Jake Sikorski

Sixth Grade: Aurelius Shevchuk, Vishwa Patel, Leo Herrera, Lia Ruiz, Tristan Jones

 

Benjamin Rush Elementary School Citizens of the Month

         Kindergarten: Advaith Manglige, Asal Ahrorkulova, Desiree Webb

      First Grade: Srijan Ganeshkumar, Manyhi Brown, Jaelle Hooks

         Second Grade: Shohruh Ahrorkulova, Isamel Duran Alvarracin, Jimit Rao

         Third Grade: Aiden Leary, Itishree Srivastava, Logan Griffies

         Fourth Grade: Jade Pazmino, Shreeye Patel

         Fifth Grade: Ricardo Flores-Guzman, Nikith Malisetty, Diego Ruiz

         Sixth Grade: Nickolas Kazinetz, Aiyana Butcher, Makayla Maldonado

 

Russell C. Struble Elementary School “CHAMPS”

Kindergarten: Daniel Urban

First Grade: Alana Hasen

Second Grade: Molly Raver

Third Grade: Melody Staples

Fourth Grade: Ava Barrera  

Fifth Grade: Nashmia Rana

Sixth Grade: Anna Philip  

 

Valley Elementary School “LEADERSHIP AWARDS”

  Kindergarten: Kinley Costello, Makenzi Faro, Victoria Trumpfheller

  First Grade: Yahvi Desai, Sophia Ayala Guijon, Aaron Masterson, Ryleigh Wolford

  Second Grade: Alessia Colacicco, Emily Miller, Olivia Tran, Julianna Wayne

  Third Grade: Caden Acker, Isabella Fetchen, Steven Labanoski, Kelly Ramirez, Gia Wilczynski

  Fourth Grade: Santino “Sammy” Buonanno, Jowell Guerrero-Rodriguez, Gabrielle Silipino

  Fifth Grade: Chase Acker, Jason Earley, Olivia Kleinman, Aiden Pineda, Riley Schnur

  Sixth Grade: Jordyn Bell, Sydney Daut, Daniel Doherty, Dominic Francis, Cameron Cobbs

 
 

Robert K. Shafer Middle School

Jacob Barsuglia

Lucas Hasson

Jimmy Keenan

Hala Sayed

Angelina Walsh

Sarah Black

Alondra Caban-Cruz

Lexi Lauterbach

Yash H. Patel

Kailey Roberts

Justin Skwirz

 

 

Cecelia Snyder Middle School

Gianina Mora

Julia Fraioli

Mattias Nettles

Maggie Garcia

Thomas Hurst

James McGinty

Amir Abohunak

Mia Nobles

Ram Patel

Hector Hernandez

Dene Howe

Michael Trush-Anderson

Ciara Coker

 

Bensalem High School

Horacio Padilla-Hemosillo

Naima DeBerry

Celina Wissman

Lutfunnahar Begum

Celina Guillen-Gonzalez

Linus Arthur

Sidi Docoure

Isata Kanu

Ayush Patel

Brennen Marshall

Madison Wodotinsky

Jessica Angelitis

Douglas Dixey

Stephanie Feyh

Royce McKelvey

Owen Elbahtimy